Kajukenbo: Dynamická Cesta Sebeobrany

Kajukenbo, jedinečný bojový systém spojující prvky karate, juda, kung-fu, boxu a jiu-jitsu, má hluboké kořeny v exotické směsi tradic a kultur. Jeho původ sahá až do Havaje, kde v 40. letech 20. století vznikl jako reakce na skutečné boje na ulicích.
Oddělovač

HISTORIE KAJUKENBA

Základy Kajukenba byly vytvořeny na ostrově Oahu – Havaj v roce 1947. Tato část Havajských ostrovů byla zaplavená množstvím demobilizovaných vojáků a námořníků různých národností. Vznikaly velké národnostní a rasové problémy mezi Číňany, Japonci, Filipínci, Korejci a Američany. Situace v ulicích eskalovala do množství potyček. A tak se pět mužů - mistrů bojových umění - rozhodlo vytvořit sebeobranný systém. Byli to tito:

Walter Choo – Tang Soo Do Karate mistr Frank Ordonez – Jiu Jitsu expert Joe Holckok – Judo mistr Clarence Chang – mistr čínského boxu Siu Lum Kung Fu Adriano Emperado – Kenpo mistr a žák Wiliama Chow a Jamesa Mitosu. Těchto pět mužů vytvořilo spolek černých pásů a dva roky tvořili nový systém.

Kajukenbo vznikl spojením karate, juda, kung-fu, boxu a jiu-jitsu. Jmenuje se tak podle svých původních pěti složek: "KA" pro karate, "JU" pro judo a jiu-jitsu, "KEN" pro box a "BO" pro kung-fu. Tato unikátní kombinace vytvořila efektivní systém sebeobrany, který zdůrazňuje rychlost, sílu a flexibilitu. V roce 1950 byly založeny první školy KAJUKENBA na Havaji, odtud se rozšířily do USA, Střední a Jižní Ameriky

Kajukenbo
Oddělovač

EVROPA A KAJUKENBO

Kajukenbo rychle našlo cestu do Evropy, kde získalo popularitu pro svou schopnost přizpůsobit se různým bojovým situacím. Kajukenbo dnes v Evropě představuje spojení mezi východními a západními bojovými uměními, nabízející komplexní trénink pro tělo i mysl.

Oddělovač

KAJUKENBO NA SLOVENSKU A V ČESKÉ REPUBLICE

Na Slovensku a v České republice má Kajukenbo silné kořeny a aktivní komunity. Místní kluby a školy poskytují kvalitní výuku, zdůrazňující technickou preciznost a etiku bojových umění. Kajukenbo se stává nejen prostředkem sebeobrany, ale také cestou k fyzické a mentální pohodě pro ty, kteří jsou otevření novým výzvám.

Oddělovač

ZÁVĚREM

Původním účelem tohoto bojového umění bylo vypořádat se s místní kriminalitou a pomoci lidem se bránit. Výcvik byl tehdy velmi brutální. Jeho cílem bylo být neporazitelnýmna ulici, takže trénink musel být reálný a studenti zápasili v plném kontaktu. Mnoho studentů tento trénink nezvládlo, avšak ti, kteří zůstali, se vypracovali na tvrdé bojovníky.Několik studentů, se vypracovalo na mistry, James Roberts, Sid Asuncion, Aleju Reyes, Joe Halbuna, Charles Gaylord, a Tony Ramos.

Sijo Adriano Emperado začal přidávat do Kajukenba i techniky z Hung Gar kung fu a tak vznikaly kombinace tvrdých a měkkých technik. Od té doby Kajukenbo ukázalo velkézlepšení, začalo se rozvíjet a neustále se vyvíjí na otevřený styl, ochotný přijmout vše, co funguje. Protože Kajukenbo je hybridní bojové umění, složené z pěti základních umění, přebralo také i filipínské umění jako jsou Escrima , Arnis, indonéský a malajský Pentjak Silat, havajská Lua, obsahuje i kata, kata se zbraněmi a technické stupně jsou jako v jiných bojových uměních (osm žákovských a deset mistrovských).Kajukenbo není pouze bojovým systémem, ale životním stylem, spojujícím historii s moderními potřebami.

Jeho cesta z Havaje do Evropy a následně na Slovensko a do České republiky je příběhem o adaptaci, síle a respektu k tradici. Pokud hledáte komplexní trénink a posilování těla i mysli, Kajukenbo může být pro vás tou správnou volbou i v Brně.

bg
Oddělovač

JAK TRÉNOVAT V BRNĚ

Formování Síly a Obratnosti

Trénink Kajukenbo je komplexní a zaměřený na vývoj fyzické síly, obratnosti a duševní odolnosti. Každá lekce kombinuje prvky karate, juda, kung-fu, boxu a jiu-jitsu, přinášející účinný a praktický přístup k sebeobraně. Zde jsou klíčové aspekty tréninku:

Kata a Techniky: Studenti se učí kata, což jsou sestavy pohybů a technik, které simulují různé bojové situace. Důraz je kladen na precizní provedení technik a plynulý přechod mezi nimi.

Sebeobranné Techniky: Zvládnutí praktických sebeobranných technik je klíčovým prvkem tréninku. Studenti se učí reagovat na různé útoky a situace s rychlostí a efektivitou.

Spárování: Praktická aplikace dovedností probíhá prostřednictvím spárování, kde studenti testují své dovednosti v kontrolovaném prostředí. Sparování zahrnuje různé úrovně intenzity, od lehkého až po plný kontakt.

Fyzická Příprava: Trénink zahrnuje i fyzickou přípravu, zaměřenou na zvýšení síly, vytrvalosti a flexibility. Cvičení jako jsou skoky, běhání a posilování jsou běžnou součástí lekcí.

Mentální Trénink: Kajukenbo klade důraz na mentální odolnost a soustředění. Meditace a mentální cvičení pomáhají studentům zvládat stres a udržovat klidnou mysl i v náročných situacích.

Etiketa a Respekt: Kromě fyzické přípravy se studenti učí také etiketě a respektu vůči trenérům a spolužákům. Kultivace charakteru je nedílnou součástí tréninku. Trénink Kajukenbo není pouze cvičením bojových technik, ale kompletním vývojem jednotlivce. Díky kombinaci různých prvků nabízí komplexní přístup k bojovým uměním a sebeobraně.

KAJUKENBO SLATINA

Nejen pro Slatinské děti jsou připraveny tréninky vedené proškolenými profesionály. Klikněte pro kontakt a možnost přihlášení.

COMPLETE SELF DEFENCE SYSTEM

Přímo ve středu Brna naleznete středisko výcviku sebeobrany. Dojo klub na Traubové 18. Kontaktujte trenéry a Vaše dítě může začít.

ASIA BUDO CENTER, z.s.

Centrum pro rozvoj a propagaci východoasijské kultury, bojových umění a sportů na Jižní Moravě. Využijte kontakt výuku bojových umění.

ASIA BUDO CENTER SLOVAKIA

Kvalitní sportovní činnost naleznete i na Slovensku. Tréninkové prostory se nacházejí ve Športcentre Amélia v Bratislavě. Kontaktujte nás.

Oddělovač

VĚCI KE STAŽENÍ

logologo
logo Web by Tomáš Hlásenský